03 Wrzesień 2013

2 września  w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra H.Sucharskiego w Kępnie miała miejsce Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014. W uroczystości wzięli udział: radny Sejmiku Wojewódzkiego Andrzej Mroziński, członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego ze Starostą Włodzimierzem Mazurkiewiczem na czele, Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Przybylski, proboszcz Jerzy Palpuchowski, ksiądz kanonik Krzysztof Nawrocki, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele rodziców, nauczyciele i uczniowie klas pierwszych. Zebranych powitała dyrektor szkoły Danuta Stefańska. W swoim wystąpieniu zapoznała ona zebranych z wynikami rekrutacji oraz założeniami nowego roku szkolnego, szczególnie ciepłe słowa kierując pod adresem pierwszoklasistów. Uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego dokonał Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz. Omawiając strukturę powiatowej oświaty Starosta zwrócił szczególną uwagę  na prowadzone inwestycje i plany na przyszłość. Uroczystość była także okazją do wręczenia aktów mianowania. W tym roku z rąk Starosty Kępińskiego akty otrzymali: Daria Brajer-Działak, Barbara Howis, Lidia Krzymińska oraz Magdalena Misiak-Hojka.