04 Marzec 2012
W dniu 2 marca 2012 r z inicjatywy Starosty Kępińskiego odbyło się spotkanie dotyczące budowy drogi ekspresowej S-8. Było to pierwsze spotkanie od momentu rozpoczęcia robót. Wykonawca omówił specyfikę realizacji przedsięwzięcia zarówno w zakresie efektu końcowego inwestycji jak i sposobu prowadzenia robót. Poinformował, że obecnie trwają roboty ziemne oraz prace związane z wycinką drzew. Następnie rozpoczęte zostaną roboty przy obiektach mostowych.

Ze strony władz samorządowych zgłoszone zostało zaniepokojenie wynikające z pojawienia się na drogach sprzętu ciężkiego. Wykonawca został poinformowany o potencjalnych ograniczeniach w korzystaniu z dróg ze względu na ich konstrukcję oraz obiekty mostowe i przepusty znajdujące się w ich ciągach.

Wykonawca robót poinformował, że przygotowuje obecnie inwentaryzację zerową dróg, w oparciu o którą zniszczone drogi zostaną naprawione. Ustalono, że zarządcy dróg przygotują i przekażą wykonawcy projekt porozumienia określający zasady korzystania z dróg powiatowych i gminnych na potrzeby budowy drogi S-8, zasady ich utrzymania i naprawy oraz sposób wniesienia przez wykonawcę zabezpieczenia wykonania przyjętych zobowiązań.

Ze strony wykonawcy przedłożony zostanie zarządcą dróg harmonogram realizacji robót ze wskazaniem ciągów komunikacyjnych niezbędnych do obsługi przedsięwzięcia.Kolejne spotkanie związane będzie z podpisaniem porozumień i wniesieniem przez Wykonawcę zabezpieczeń. W spotkaniu udział wzięli Starosta Kępiński, Zastępca Burmistrza MiG Kępno, Wójtowie gmin Bralin, Perzów i Baranów oraz przedstawiciele inwestora Dyrektor GDDKiA w Opolu i Inżynier Kontraktu , a także Wykonawcy – Kierownik budowy i kierownicy robót. Głównym tematem spotkania było ustalenie zasad korzystania przez Wykonawcę robót zarówno z dróg powiatowych jak i gminnych.