04 Listopad 2013

Dnia 30 października 2013 r. z inicjatywy Zespołu  Szkół  Ponadgimnazjalnych  Nr 2 w Kępnie odbył się pierwszy konkurs pod tytułem „Sprawni w przyszłym życiu”.

Był to powiatowy konkurs z zakresu wiedzy i umiejętności technicznych skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych.

Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu.

W konkursie brali udział uczniowie dowolnych  klas  gimnazjów z powiatu kępińskiego, w drużynach 4 osobowych, składających się z 2 dziewcząt i 2 chłopców.

Konkurs polegał na wykonywaniu zadań sprawnościowych oraz rozwiązywaniu testów przygotowanych przez organizatorów, z zakresu wiedzy obejmującej podstawę programową na poziomie gimnazjalnym.

Konkurs był przeprowadzany w różnych pracowniach technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego działającym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie;  konkurencje odbywały się w parach, zależnie od zainteresowań uczniów.

Czteroosobowa drużyna  reprezentująca daną szkołę pracowała  w grupach dwuosobowych.

Jury Konkursu w następującym składzie: Vice – dyrektor mgr inż. Paweł Jakubczyk, Przewodniczący Zespołu Nauczycieli Uczących Przedmiotów Zawodowych mgr inż. Maciej Wieczorek, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZSP Nr2 Tomasz Gąszczak.

Przyznało kolejne miejsca dla szkół:

I miejsce Gimnazjum Opatów

II miejsce Gimnazjum Bralin

III miejsce Gimnazjum Mikorzyn

Nagrody dla najlepszych uczestników otrzymali:

Z Gimnazjum w Bralinie: Oliwia Kucharska, Wioletta Dwernicka

Z Gimnazjum w Perzowie: Maciej Piskuła, Mateusz Wojtasik

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kępnie.

„Sprawni  w  przyszłym  zawodzie”„Sprawni  w  przyszłym  zawodzie”„Sprawni  w  przyszłym  zawodzie”