Strona główna Aktualności
28 Maj 2015
W sobotę 23 maja na lądowisku Kliny koło Kępna odbył się kolejny już  Piknik Rodzinny – „Dodać Skrzydeł czyli nasze kępińskie Kilimandżaro – 2015" organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Wydarzenie to jak zawsze oprócz sponsorów wsparło też Starostwo Powiatowe w Kępnie. Tegoroczny Piknik poświęcony był pamięci zmarłego niespodziewanie mjr w stanie spoczynku Janusza Smiatacza. To właśnie on był inicjatorem tej akcji dla dzieci niepełnosprawnych. Dlatego też, po rozpoczęciu imprezy wszyscy zebrani mogli obejrzeć prezentację multimedialną przypominającą wydarzenia z wcześniejszych edycji. Dużym zainteresowaniem cieszył się też album wydany z tej okazji.  Album został wręczony obecnej na uroczystości żonie Janusza Smiatacza p. Mirosławie Smiatacz, Staroście Kępińskiemu – Witoldowi Jankowskiemu oraz Markowi Ferudze – członkowi zarządu holdingu finansowego ITM Enterprises kierującemu m.in. siecią supermarketów Intermarche, Bricomarche, Jerzemu Zielińskiemu – właścicielowi supermarketu INTERMARCHE Kępno, Stanisławowi Preusowi – właścicielowi BRICOMARCHE Kępno, Marianowi Kamińskiemu – właścicielowi Hotelu KAMINSKI A ZDROWIE, Panu Jakubowi Piotrowskiemu – właścicielowi biura podróży KUBATUR w Kępnie oraz Panu Edwardowi Walczakowi – właścicielowi lądowiska Kliny i innym osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji Pikniku.

Młodzi ludzie jak zwykle  odbywali loty nad Kępnem przełamując tym samym barierę lęku, strachu, pokonując własne słabości spełniali swoje marzenia. Pozostałe dzieci wraz z rodzicami korzystali z przygotowanych atrakcji. Należały do nich m.in. turniej rodzinny, lepienie z gliny i wiele innych. Można było oglądać małe samoloty, paralotnie, stare samochody.

Na zakończenie Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany wręczyła dyplomy za udział w Turnieju Rodzinnym. Piknik, jak co roku, przyciągnął do zabawy wiele osób, co bardzo cieszyło organizatorów czyli Zespól Szkół Specjalnych w Słupi Kępnem i Starostwo Powiatowe w Kępnie.