• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Aktualności
29 Kwiecień 2015
kategoria:
Aktualności

Dnia 27 kwietnia 2015 r. w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli i wspomagania szkół w Powiecie Kępińskim”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Celem konferencji było podsumowanie wdrażania kompleksowego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie kępińskim, a także zadań realizowanych w projekcie od września 2013 r. oraz zaprezentowanie opracowanej Strategii Kompleksowego wspomagania szkół i przedszkoli w Powiecie Kępińskim.

Po powitaniu przybyłych gości wśród których byli m.in.: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bożena Henczyca, Członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego oraz Radni Powiatu Kępińskiego, Sekretarz Powiatu Magdalena Osada, wójtowie gmin z terenu powiatu kępińskiego wraz z członkami komisji oświaty z poszczególnych gmin, a także kierownikami wydziałów/jednostek związanych z oświatą, dyrektorzy szkół i przedszkoli biorących udział w projekcie, osoby zaangażowane w realizację projektu oraz lokalne media, oficjalnego otwarcia konferencji i wprowadzenia zgromadzonych gości w tematykę projektu dokonał Starosta Kępiński Witold Jankowski. Następnie, Jan Bartczak – Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu (partner projektu) opowiedział o doświadczeniu zdobytym podczas realizacji projektu oraz możliwości realizacji procesowego wspomagania w przyszłości.

W dalszej kolejności podsumowano działania zrealizowane w ramach projektu. W pierwszej części podsumowania, Halina Guździoł – przedstawicielka Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji zaprezentowała działania zrealizowane w ramach Rocznych Planów Wspomagania oraz przedstawiła refleksje wypływające z realizacji projektu. Z kolei w drugiej części o działaniach i pracy w ramach sieci współpracy i samokształcenia oraz doświadczeniach wynikających z pracy sieci opowiedział Jacek Kamiński – koordynator sieci „Doświadczenia i eksperymenty na zajęciach przedmiotów przyrodniczych”. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali wykładu „Od wiedzy teoretycznej do praktycznych rozwiązań edukacyjnych", podczas którego zaprezentowano zagadnienia związane z potencjałem twórczym a nastawieniem na rozwój w badaniach Carol Dweck oraz elementy wypływającej z wypracowanej w ramach projektu Strategii Kompleksowego wspomagania szkół i przedszkoli. Wykład ten wygłosiła Kornelia Rybicka – dr nauk humanistycznych, pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wieloletni doradca metodyczny, która pełniła rolę koordynatora merytorycznego w projekcie.

Uwieńczeniem konferencji było wręczenie dyrektorom placówek biorących udział w projekcie, podziękowań za chęć uczestnictwa w projekcie, aktywność, zaangażowanie i wytrwałość w trakcie jego realizacji. Listy z podziękowaniami na ręce dyrektorów złożyli: Starosta Kępiński, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji. Dyrektorzy otrzymali także egzemplarze Strategii Kompleksowego wspomagania szkół i przedszkoli. Nie zabrakło także gratulacji i podziękowań dla zespołu projektowego i wszystkich pracowników zaangażowanych w realizację projektu.  

 

Projekt „Zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli i wspomagania szkół w Powiecie Kępińskim”,  realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Realizacja projektu dofinasowana była ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

kategoria: Powiązane pliki [3]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Prezentacja WPROWADZENIE.pdf 15-04-29 09:54 552.28KB pobierz plik: Prezentacja WPROWADZENIE.pdf
pdf Prezentacja SORE.pdf 15-04-29 09:54 1.09MB pobierz plik: Prezentacja SORE.pdf
pdf Prezentacja SIECI.pdf 15-04-29 09:55 3.23MB pobierz plik: Prezentacja SIECI.pdf

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.

do góry