Strona główna Aktualności
30 Marzec 2015
Promocja pierwszego Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej odbędzie się w dniu 30 marca 2015 (poniedziałek) o godz. 18:00 w Kępińskim Ośrodku Kultury (ul. Broniewskiego 5). Rocznik rozpowszechniany będzie nieodpłatnie do wyczerpania nakładu. Elektroniczna wersja udostępniona zostanie na stronie www.muzeumkepno.pl.

Najważniejszą część publikacji stanowią artykuły będące skróconymi wersjami prac powstałych na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To rozpięcie między Poznaniem a Wrocławiem jest zresztą dla Kępna dość charakterystyczne. W opublikowanych w roczniku tekstach pojawiają się uwagi o położeniu regionu niemal na styku Wielkopolski i Śląska, co było (i pozostaje) istotnym czynnikiem oddziałującym na oblicze i historię tego obszaru napisała w recenzji tomu dr Joanna Filipczyk.

Promocję zainauguruje Kępiński Chór Męski "Cantamus". Następnie, zaprezentowane zostaną dwa wykłady popularnonaukowe przygotowane przez autorów tekstów opublikowanych w Roczniku. Łukasz Kamiński przybliży działalność towarzystw śpiewaczych, natomiast Szymon Krzyżanowski opowie o historii badań archeologicznych w Laskach.

Operacja „Wydanie pierwszego tomu Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

logotypy