Strona główna Aktualności
30 Marzec 2015
W dniu 28 marca 2015 r., w Mariance Mroczeńskiej, miało miejsce niecodzienne Śniadanie Wielkanocne połączone z Pokazem Potraw i Dekoracji Świątecznych "Wielkanocny stół".

Tym razem goście i mieszkańcy zaproszeni zostali w sobotnie przedpołudnie do Domu Ludowego w Mariance Mroczeńskiej, w Gminie Baranów.

Warto przypomnieć, że organizacja spotkań towarzyszących świętom wielkanocnym ma w gminie Baranów wieloletnią tradycję. Tym razem wielkanocne śniadanie przygotowały Panie z KGW w Mariance Mroczeńskiej. Świąteczny stół uginał się od wspaniałych potraw. Na świątecznym stole znalazł się m.in. barszczyk tradycyjny, pasztety, jajka faszerowane, różnego rodzaju sałatki, babki, mazurki.
W spotkaniu oprócz przedstawicieli samorządu gminnego na czele z Wójt Gminy Baranów Bogumiłą Lewandowską-Siwek wzięła również udział, Minister Andżelika Możdżanowska, Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, przedstawiciele organizacji i instytucji działających na terenie gminy Baranów.

Wszystkim mieszkańcom życzenia wielkanocne przekazała Wójt Gminy Baranów Bogumiłą Lewandowską-Siwek, Minister Andżelika Możdżanowska a w imieniu poseł Bożeny Henczycy jej asystentka Ewelina Pieles.

Należy podkreślić, że stoły wielkanocne zastawione po brzegi świątecznymi potrawami i wypiekami poświęcił ksiądz Dariusz Woźniak, proboszcz parafii na Muratorze.

Spotkanie wielkanocne uświetnili swoim występem uczniowie Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej. W trakcie spotkania można było obejrzeć wystawę stroików świątecznych i ozdób przygotowanych przez dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi oraz panie z Kępińskiego Ośrodka Kultury. Chętni mogli też zakupić pamiątkowe świąteczne wyroby.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.