Strona główna Aktualności
02 Lipiec 2014
Zachodzące na terenie powiatu kępińskiego zamiany rozwojowe, realizowane inwestycje, a także wymogi gospodarki rynkowej stanowiły istotny bodziec do zadania sobie pytań, o to jak można wykorzystać mocne strony powiatu, pojawiające się szanse rozwojowe i zarazem jak ograniczać istniejące zagrożenia.

Czynniki te spowodowały, że od maja br. Powiat Kępiński wraz z firmą Grupa Ergo Sp. z o.o. rozpoczął prace nad przygotowaniem nowego dokumentu strategicznego o nazwie „Strategia Rozwoju Powiatu Kępińskiego na lata 2014-2020”.

W związku z powyższym w dniach 30 czerwca i 1 lipca 2014 r. odbyły się warsztaty w ramach procesu budowy Strategii Rozwoju Powiatu Kępińskiego 2014 – 2020.

Celem warsztatów było zebranie informacji, opinii i uwag, a także wybór optymalnych i akceptowalnych przez społeczność lokalną założeń strategicznych, tj. celów i kierunków rozwoju Strategii Rozwoju Powiatu Kępiński.

Do współtworzenia Strategii między innymi zaproszone zostały wszystkie samorządy, wiele instytucji i organizacje.

Jak podkreśla Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz nowa Strategia Rozwoju Powiatu Kępińskiego 2014 – 2020 ma odpowiedzieć na trzy podstawowe pytania: Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Jaką drogą będziemy zmierzać do celu?

Program warsztatów obejmował następujące obszary: „Kapitał ludzki i instytucje sfery społecznej”, „Potencjał inwestycyjny i turystyczny, a także szeroko pojęta przedsiębiorczość”, „Infrastruktura techniczna oraz środowiska naturalnego”. Podczas zajęć nastąpiło m.in. omówienie analizy SWOT-TOWS obszaru, próba identyfikacji celów oraz nakreślenie kierunków rozwoju w ramach obszaru. Podjęte zostały również prace nad wypracowaniem wizji i misji regionu w okresie 2014-2020. Zajęcia moderowała Pani Dorota Sówka z Grupy Ergo Sp. z o.o.

Organizacja wyżej wskazanych warsztatów była integralnym elementem procesu budowy Strategii Rozwoju Powiatu Kępiński.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.