Strona główna Aktualności
27 Listopad 2013

Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie realizuje nowy projekt pod nazwą „Szansa na nowy zawód”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nowa szansa dla młodych bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie, jako jeden z nielicznych w Wielkopolsce, realizuje Projekt konkursowy współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy, w obszarze Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

PUP w Kępnie otrzymał dofinansowanie w kwocie 858.242,90 zł. Pozyskane dla Powiatu Fundusze Europejskie umożliwiły realizację Projektu “Szansa na nowy zawód” w terminie od 1 października 2013r.
do 31 grudnia 2014r.

Głównym celem ww. Projektu jest aktywizacja zawodowa 72 osób bezrobotnych w wieku do 30 lat, mieszkających na terenie powiatu kępińskiego, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży do 25 roku życia.

Program wsparcia dla każdego Uczestnika/Uczestniczki Projektu obejmuje trzy formy aktywizacji. Wśród nich poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy (wypracowanie Indywidualnego Planu Działania), szkolenie zawodowe oraz staże o profilu zbliżonym do ukończonego szkolenia lub zgodnie
z zainteresowaniami.

PUP w Kępnie zaplanował organizację szkoleń zawodowych w obszarach deficytowych na lokalnym rynku pracy w zakresie: robotnik budowlany, barman-kelner, szwaczka w tapicerstwie, kosmetyczka
z elementami wizażu, przedstawiciel handlowy z językiem angielskim, spawacz MAG oraz technik prac biurowych z elementami rozliczeń podatkowych i ekonomicznych.

Udział we wszystkich formach wsparcia jest bezpłatny. Dodatkowo Uczestnicy/Uczestniczki otrzymają zwrot kosztów przejazdu, do i z miejsca szkolenia, stypendium z tytułu odbywania szkolenia i stażu a także sfinansowanie zostaną koszty badań lekarskich przed skierowaniem na szkolenie zawodowe i/lub staż.

Wszystkie osoby bezrobotne do 30 roku życia, mieszkające na terenie powiatu kępińskiego zapraszamy do wzięcia udziału w Projekcie „Szansa na nowy zawód”. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej www.pupkepno.pl.

Dodatkowe informacje w załączniku.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf plakat promujący 6 1 1.pdf 13-11-27 14:42 636.07KB pobierz plik: plakat promujący 6 1 1.pdf