Strona główna Aktualności
22 Luty 2016

W piątek 19 lutego 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Kępińskim

W spotkaniu obok członków rady udział wzięli zaproszeni goście wśród nich: Grażyna Jany - Wicestarosta Powiatu Kępińskiego, Artur Kosakiewicz - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kępno, Adam Staszczyk - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Jerzy Dobrzyński - naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Gabriela Miszkinis - pracownik Starostwa Powiatowego.  W trakcie spotkania szczegółowo omówiono planowane inwestycje w zakresie infrastruktury publicznej i modernizacji dróg, które zamierza w tym roku realizować Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Gmina Kępno. Efektem piątkowego posiedzenia jest decyzja rady o przygotowaniu wytycznych dotyczących niwelowania barier architektonicznych, które będą przesłane do wszystkich gmin składających się na Powiat Kępiński. Działanie te mają na celu uwrażliwić inwestorów i wykonawców na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz promować likwidowanie już istniejących barier skutecznie utrudniających funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym.