17 Marzec 2003

Od 9 do 15 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie przebywali nauczyciele z niemieckiej BBS Neustadt.

Gościem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie była Inge Smalian. Celem jej wizyty było poznanie systemu szkolnictwa zawodowego, metodyki nauczania w Polsce, wymiana doświadczeń w dyskusjach z polskimi nauczycielami oraz w miarę możliwości zwiedzenie najciekawszych zakątków naszego regionu, Wrocławia oraz Kalisza.

Wizyta przebiegała w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze. Dyskusje oraz wymiana doświadczeń z pewnością zaowocują w przyszłości. Goście zapewniali, iż opuszczają Polskę pełni nowych doświadczeń, zafascynowani ludźmi i kulturą regionu.