31 Grudzień 2020
Komputery
kierownik szkolenia praktycznego w ZSP nr 2 Ewa Jobczyk, Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Kierownik szkolenia praktycznego w ZSP nr 2 Ewa Jobczyk, Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Dyrektor ZSP nr 2 w Kępnie Bogumiła Drobina, Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Dyrektor ZSP nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina, Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka

W środę 30 grudnia do dwóch szkół ponadpodstawowych przekazane zostały laptopy. Ich zakup możliwy był dzięki pozyskanej przez Powiat Kępiński dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W odpowiedzi na ogłoszony nabór wniosków w listopadzie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego złożony został wniosek o dofinansowanie tego zadania.  Przedmiotem wniosku, zgodnie z wytycznymi był zakup 100 sztuk laptopów na potrzeby prowadzenia zdalnej edukacji w dwóch szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 17 grudnia wniosek Powiatu Kępińskiego   zakwalifikowany został do dofinansowania w kwocie 331 500 złotych co stanowi 85% kosztów całego zadania. Pozostałą część kosztów tj. 58 500 złotych na realizację zadania zabezpieczono w budżecie Powiatu Kępińskiego.

Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o przyznaniu dofinansowania rozpisany został przetarg na dostawę laptopów. Przetarg rozstrzygnięto 22 grudnia. W tydzień później sprzęt komputerowy trafił do Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Z uwagi na fakt, że rozliczenie z Urzędem Marszałkowskim ma charakter ryczałtowy, w ramach kwoty przewidzianej we wniosku o dofinasowanie na realizację tego zadania tj. 390 000 złotych  udało się zakupić 103 laptopy.

Niezwłocznie po dostawie sprzętu do Starostwa Powiatowego w Kępnie został on przekazany do dwóch szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe. Do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie trafiły 52 laptopy sklei do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 – 51 sztuk.

W przekazaniu sprzętu komputerowego dyrektorom obu placówek udział wzięli starosta Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka.