31 Grudzień 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Renata Ciemny oraz Członek Zarządu Powiatu Kepińskiego Marek Potarzycki
W czwartek 31 grudnia, w ostatnim dniu roku kalendarzowego w Starostwie Powiatowym w Kępnie gościła poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska.

Czwartkowe spotkanie Zarządu Powiatu Kępińskiego z Panią Poseł było okazją do podsumowania kończącego się 2020 roku. Z pespektywy Powiatu Kępińskiego był to trudny czas głownie z uwagi na pandemię koronawirusa i zmiany jakie ona wywołała zarówno w gospodarce, jak również w konieczności przeorganizowania pracy jednostek administracji publicznej, szkół, domu opieki społecznej czy funkcjonowaniu SPZOZ w Kępnie, który od samego początku pandemii starał się w pełni świadczyć usługi medyczne na rzecz mieszkańców naszego regionu.

Pomimo tej sytuacji było to bardzo owocny rok w zakresie inwestycyjnym naszego powiatu. Zakończenie przebudowy drogi powiatowej Laski – Laski Borek – Trzcinica, rozpoczęcie prac w obrębie ulicy Dworcowej. Po wielu latach oczekiwania ruszyła budowa hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Kępnie. Istotna część zadań inwestycyjnych skupiona została w obszarze ochrony zdrowia czego efektem jest nowa pracownia rentgenowska i specjalistyczna karetka w kępińskim szpitalu. Koniec roku przyniósł również wiadomość o dofinansowaniu rozbudowy Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie.

Spotkanie Zarządu Powiatu Kępińskiego z poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliką Możdżanowską było okazją do podziękowań za dotychczasową, niezwykle owocną współpracę, jak również dogodną sposobnością do rozmowy nt. dalszego rozwoju powiatu kępińskiego.