19 Wrzesień 2022
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Krystyna Możdżanowska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, Radny Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, Radny Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski
Starosta Kępiński Robert Kieruzal składa kwiaty pod pomnikiem
Pomnik Bohaterów Walki o Wolność i Demokrację
Pomnik Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację
 83. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

W sobotę 17 września Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Krystyna Możdżanowska, Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski złożyli kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację.

17 września mija 83. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Tego dnia Armia Czerwona bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny wkroczyła na teren Rzeczypospolitej. Napaść na Polskę była częścią tajnego paktu Ribbentrop-Mołotow, który przed wybuchem II wojny światowej zawarły Niemcy i Rosja.