17 Październik 2020
Inauguracja akcji pn.: "Dbam o Siebie! Badam się! WYGRYWAM"
Mammobus
Katarzyna Sójka - Poseł na Sejm RP, Piotr Psikus - Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, Renata Ciemny- Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego, Andżelika Możdzanowska - Poseł do Parlamentu Europejskiego
Jolanta Jędrecka - Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego, Alicja Śniegocka - Wicestarosta Kępiński, Bogumiła Lewandowska-Siwek - Wójt Gminy Baranów

Z inicjatywy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie w sobotę          17 października na kępińskim rynku odbyła się akcja w ramach kampanii „Dbam o Siebie! badam Się! WYGRYWAM”.

Kampania ma w założeniu promować i zachęcać panie do regularnych badań mammograficznych dających szansę na szybką diagnostykę w kierunku raka piersi. Tego dnia z bezpłatnych badań mogły skorzystać panie w przedziale wiekowym 50-69 lat. Ważnym elementem kampanii jest także profilaktyka w tym przypadku ukierunkowana na samobadanie i rozwijanie wiedzy z zakresu raka piersi.

W inauguracji sobotniej akcji na kępińskim rynku wzięło udział szereg osób reprezentujących różnego typu instytucje. Wśród nich znaleźli się reprezentujący Powiat Kępiński starosta Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka.