28 Lipiec 2021
 Uczestnicy FOLKLORIADY
 ZESPÓŁ PERZOWIANIE
 ZESPÓŁ DZWIĘKI NADZIEI

W czwartek 22 lipca Starosta Kępiński Robert Kieruzal uczestniczył w przeglądzie zespołów ludowych, chórów działających w powiecie kępińskim pt. FOLKLORIADA organizowanym przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Perzów. Projekt dofinansowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020; w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.
Zaproszonych gości przywitał Zespół Perzowianie. Następnie przedstawiono gości oraz zespoły przybyłe na FOLKLORIADĘ. Swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Perzów Danuta Froń, Sekretarz Gminy Perzów Weronika Urbańska, Skarbnik Gminy Perzów Edyta Kieruzal, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie Monika Domagała, Członkowie Towarzystwa Rozwoju Gminy Perzów, przedstawicielki KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH działających na terenie Gminy Perzów oraz 9 zespołów, które zaprezentowały swój repertuar. Na perzowskiej scenie w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpiły następujące zespoły prezentując od 3 do 5 utworów: RADZOWICZANIE, ZESPÓŁ SŁUPIANIE, ZESPÓŁ LASKOWIANIE, CHÓR UNIWERSYTETU III WIEKU POWIATU KĘPIŃSKIEGO, CHÓR ECHO, ZESPÓŁ WOKALNY Z BRALINA, ZESPÓŁ DZWIĘKI NADZIEI, CHÓR HARMONIA, ZESPÓŁ PERZOWIANIE. Prezes Towarzystwa Rozwoju Gminy Perzów Longina Biały przywitała wszystkich gości oraz uczestników przeglądu. Podczas podsumowania wydarzenia nie kryła wzruszenia i wyraziła zadowolenie z przygotowania oraz przebiegu festiwalu, dziękując wszystkim uczestnikom za przybycie i zaprezentowanie swojego dorobku na perzowskiej scenie.