Strona główna Wydarzenia
21 Grudzień 2009
kategoria:
Aktualności

18 grudnia 2009 r. w hali przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbył się Finał Wielkopolski w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach „XI Licealiady 2009/2010”. W turnieju wystąpiły drużyny, które awansowały z dwóch półfinałów wojewódzkich. Rozegrano cztery mecze gdzie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Koźmina Wielkopolskiego uległ gospodarzowi Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie 15:28. V LO z Poznania pokonało 21:18  I LO z Gniezna. W meczu o III miejsce I LO z Gniezna pokonało Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Koźmina Wielkopolskiego 19:18.
W meczu o I miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 pokonał po dogrywce V LO z Poznania 26:25.
Medale, puchary i dyplomy ufundowane przez SZS „Wielkopolska” w Poznaniu. w imieniu Prezesa i Zarządu SZS zwycięzcom wręczał Członek Zarządu SZS „Wielkopolska” Adam Kłodnicki. Statuetki dla najlepszej zawodniczki Julity Zawadzkiej z ZSP Nr 1 w Kępnie, najlepszej bramkarki Marty Walczak z ZSP Nr 1 w Kępnie oraz najskuteczniejszej zawodniczki Joanny Zioberek z I LO z Gniezna ufundował Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel. W jego imieniu wyróżnionym zawodniczkom statuetki  wręczali Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie Andrzej Jóźwik wraz z Wicedyrektorem ZSP Nr 1 w Kępnie Adamem Mikołowskim.
Miłą niespodzianką dla zwycięzców były dodatkowe nagrody z branży meblarskiej, które ufundowali : Fabryka Mebli WER - SAL Kaczorowscy Sp.j z Jankowy, PPHU STOLMEX Jolanta i Stanisław Lemiesz z Opatowa.