26 Kwiecień 2022
Kępno-Mistrz Powiatu w Piłce Nożnej- rocznik 2007-2008.
SP nr 1 Kępno-Mistrz Powiatu w Piłce Nożnej- rocznik 2007-2008.
Jedynka zagrała na szóstkę

Kępińska „1” najlepsza w Finale Powiatowym Turnieju Piłkarskiego Chłopców (r. 2007/2008). Zawody rozegrano 22 kwietnia na baranowskim Orliku. Nagrody ufundowali: Starosta Kępiński oraz Wójt Baranowa

Osiem drużyn stanęło na starcie turnieju rozgrywanego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody zorganizował Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Urząd Gminy w Baranowie. Po uroczystym otwarciu, którego dokonała p. wójt Baranowa Bogumiła Lewandowska –Siwek, dokonano losowania, tworząc w ten sposób dwie grupy.

Do gr. A trafiły: SP 1 Kępno, SP Mroczeń, SP Nowa Wieś Książęca, SP Opatów.

W grupie B znalazły się: SP 3 Kępno, SP Donaborów, SP Bralin, SP Perzów.

Nieoczekiwanym, ale niezwykle zawziętym rywalem każdego z zespołów okazał się przenikliwy ziąb. Na szczęście tego dnia nie padało, co uczestnicy turnieju przyjęli z wyraźną ulgą. Zawody toczyły się od 9 rano aż do godz. 15.00. Po drodze zobaczyliśmy nie tylko fantastyczne gole, ale i poznaliśmy niezwykły klimat dogrywek i serii rzutów karnych.

W pierwszym półfinale SP 1 pokonała 2:1 SP Bralin. W drugim, derbowym, reprezentacja SP Donaborów pokonała po serii rzutów karnych SP Mroczeń. W meczu o 3. miejsce Mroczeń wygrał po karnych z Bralinem. W finale piłkarze Zdzisława Góreckiego, zespół SP 1, pokonał 6:0 SP Donaborów. Dodatkową nagrodą dla zwycięskiego teamu był awans do kolejnej rundy. Organizatorzy przygotowali również nagrody indywidualne.
Otrzymali je: najlepszy strzelec: Miłosz Czekaj (SP 1), najlepszy bramkarz: Mikołaj Lubojański (SP Donaborów), najlepszy zawodnik: Franciszek Szefner (SP 1).