• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
28 Kwiecień 2022
kategoria:
Aktualności
Podczas szkolenia
Podczas szkolenia
Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy
Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy
Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy 

W dniu 28 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy – proklamowany przez Międzynarodową Organizację Pracy (MOP) w 2003 r.
Dzień ten to czas promocji informacji o kulturze bezpieczeństwa, o potrzebie ochrony człowieka w środowisku pracy oraz ograniczaniu i eliminowaniu zagrożeń zdrowotnych.

 W czwartek 28 kwietnia pracownicy Starostwa Powiatowego w Kępnie uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ewakuacji oraz zagrożeń pożarowych. 

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie przekazali obszerną wiedzę na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy z naciskiem na używanie defibrylatora, który przypomnijmy, znajduje się m.in. na ścianie bocznej Starostwa Powiatowego w Kępnie przy ul. Kościuszki 5. Następnie przybliżyli temat ewakuacji oraz zagrożeń pożarowych. Wykorzystali w tym celu mobilny symulator zagrożeń pożarowych, który znajduje się na wyposażeniu Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.
Podczas szkolenia głos zabrał również Krzysztof Orszulak, który zwrócił uwagę na podstawowe zasady Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. 

do góry