02 Kwiecień 2020
Samodzielny Publicznych Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie

Starosta i Wicestarosta podjeli decyzję o zawieszeniu akcji wydawania maseczek niemedycznych mieszkańcom powiatu. Wszystkie maseczki niemedyczne w ilości 3 000 sztuk przekazane zostały do kępińskiego szpitala. Maseczki będą wydawane wszyskim osobom korzystającym z usług medycznych tej jednostki.

Po zdiagnozowaniu na obszarze powiatu kępinskiego dwóch pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem Dyrekcja SPZOZ w Kępnie w celu zwiększenia ochrony pacjetów, jak i całego personelu medycznego wystąpiła do Starosty Kępińskiego o przekazanie całości zakupionych przez Powiat Kępiński maseczek niemedycznych w ramach akcji "Maseczki ochronne dla mieszkańców powiatu" na potrzeby szpitala. Zgodnie z treścią przekazanego pisma maseczki będą wydawane osobom korzystającym z usług szpitala. Ma to stanowić dodatkowe zabezpieczenie dla wszystkich osób zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego. SPZOZ w Kępnie nie ma innego źródła zabezpieczenia tak dużej liczby maseczek niemedycznych, stąd wniosek skierowany do Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Podjęto decyzję o zwieszeniu akcji wydawania maseczek niemedycznych mieszkańcom powiatu kępińskiego i przekazaniu całości maseczek           do SPZOZ w Kępnie.

Należy tu podkreślić, że SPZOZ w Kępnie jest jedyną na terenie powiatu placówką medyczną świadczącą usługi medyczne bezpośrednio                   w kontakcie z pacjentem. Szpital prowadzi jedyne na terenie powiatu czynne laboratorium analityczne, świadczy nocną i świąteczną pomoc medyczną, przede wszystkim funkcjonuje Spitalny Oddział Ratunkowy. W odróżnieniu od placówek podstawowej opieki zdrowotnej, które prowadzą obecnie działalność opartą najczęściej na kontakcie telefonicznym w przypadku SPZOZ dochodzi do kontaktu bezpośredniego.                Mając na uwadze zaistniałą sytuacje podjęto decyzję o zawieszeniu akcji i sierowanie całości maseczek na potrzeby SPZOZ w Kępnie.             Obecnie szpital sterylizuje przekazane maseczki i wprowadza je do obiegu szpitalnego. Miejmy nadzieję, że przyczyni się to do jeszcze lepszego zabezpieczenia fukcjonowania szpitala i zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów jak i personelu medycznego.