15 Marzec 2023
Uczestnicy Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych
Miejsko-Gminny Koordynator ds. Sportu Szkolnego Kamil Urbański, kapitan reprezentacji SP Donaborów, Powiatowy Organizator Sportu Adam Kłodnicki

13 i 14 marca 2023 roku w hali sportowej "Projektu Kępno" sp z o. o. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych rocznika 2008-2009. W kategorii chłopców do zawodów przystąpiły cztery reprezentacje szkół podstawowych z naszego powiatu. Rozegrano mecze systemem  "każdy z każdym", gdzie reprezentacja SP nr 3 w Kępnie wygrywając trzy spotkania zapewniała sobie tytuł mistrza powiatu, uzyskując awans na zawody rejonowe, które odbędą się 22.03.2023 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Miejsce drugie przypadło SP z Baranowa. Trzecią lokatę zajęła Szkoła Podstawowa w Łęce Opatowskiej. Miejsce czwarte zajęła Szkoła Podstawowa z Bralina. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Jakub Kurzawa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie. Najlepszym zawodnikiem wybrano Filipa Hadrysia ze Szkoły Podstawowej z Lęki Opatowskiej. Bartosz Góralski z Baranowa został najlepszym bramkarzem. W kategorii dziewcząt do rywalizacji sportowej zgłosiły się dwie szkoły, które  rozegrały spotkanie wyłaniające najlepszy zespół w powiecie. Reprezentacja ze Szkoły Podstawowej z Donaborowa pokonała reprezentację Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie 18:10. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu została Wiktoria Goj z Donaborowa, strzelając piętnaście bramek. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Żurawka  z Donaborowa. Luiza Stryjak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie to najlepsza bramkarka meczu. Obie reprezentacje uzyskały awans na zawody rejonowe, które odbędą się 17 marca 2023 roku w Kępnie.

Pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki dla najlepszych zawodniczek i zawodników wręczyli w imieniu Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala Miejsko-Gminny Koordynator Sportu Szkolnego Kamil Urbański oraz  Powiatowy Organizator Sportu Adam Kłodnicki.