Strona główna Wydarzenia
20 Czerwiec 2011
kategoria:
Aktualności

16 czerwca 2011 r. na kortach w Kępnie przy LO Nr I i ZSP Nr 1 oraz na kortach w Mroczeniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie, Starostwo Powiatowe oraz Kępiński Klub Tenisowy. W turnieju wzięło udział 11 chłopców i 11 dziewcząt z powiatu kępińskiego.

System pucharowy po wielu godzinach zmagań w kategorii chłopców wyłonił 4 półfinalistów. W 1 półfinale Kamil Kwapisz pokonał Marcina Wawrzynowicza 6:2, 6:3. W drugim półfinale Jakub Piortrowski uległ Witoldowi Pruchnickiemu 2:6, 2:6.  Brązowy medal wywalczył Marcin Wawrzynowicz pokonując Jakuba Piotrowskiego 6:2, 6:3. Mistrzem Powiatu Kępińskiego został faworyt turnieju Kamil Kwapisz, który zdecydowanie pokonał młodszego kolegę 6:1, 6:1.
W kategorii dziewcząt złoty medal wywalczyła Agnieszka Głąb, która pokonała Aleksandrę Mamczak 6:2, 6:3. W meczu o III miejsce Aleksandra Kacprzyk po dramatycznym meczu uległa Marcie Mamczak 4:6, 5:7.
  Dyplomy pamiątkowe i medale w imieniu starostwa powiatowego triumfatorom wręczyła Pani Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Danuta Stefańska oraz przedstawiciel starostwa Pan Adam Kłodnicki. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Kępiński Klub Tenisowy wręczył Prezes Sławomir Gurdak.