26 Czerwiec 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Naczelnik Wydziału Ekukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, Dyrekto ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina, Nauczyciele odchodzący na emeryturę: Pani Anna Brzykowska i Pani Ewa Kowalczyk-Pruchnicka

W piątek 26 czerwca podczas spotkania z uczniami klas pierwszych w ZSP Nr 1 Starosta Kępiński Robert Kieruzal wręczył uroczyście Pani Bogumile Drobinie akt przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie. W związku z upływem z dniem 31 sierpnia 2020 r. kadencji Pani Dyrektor Zarząd Powiatu Kępińskiego postanowił w oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 podjąć uchwałę o przedłużeniu powierzenia stanowiska do 31 sierpnia 2021 r.

Wizyta Starosty była również okazją do podziękowania za wieloletnią pracę nauczycielom odchodzącym na emeryturę. W tym roku pracę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 kończą Pani Anna Brzykowska oraz Pani Ewa Kowalczyk-Pruchnicka.