01 Lipiec 2019

W poniedziałek, 1 lipca br. o godzinie 13.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie, powołanej Uchwałą Rady Powiatu Kępińskiego w trakcie sesji w dniu 28 czerwca.

Zasady powoływania, jak również funkcjonowania rady społecznej regulują przepisy ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej oraz Statut Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie. Kadencja rady trwa 4 lata, a skład rady może liczyć nie więcej niż 15 członków. W jej skład wchodzi Starosta Kępiński jako jej przewodniczący, przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego, którym jest Alicja Śniegocka oraz przedstawiciele wybrani przez Radę Powiatu Kępińskiego. W kadencji 2019-2023 będą to: Bogumiła Lewandowska – Siwek (zastępca przewodniczącego), Piotr Hołoś, Irena Sadek, Adam Kopis, Danuta Froń, Adam Staszczyk, Grzegorz Hadzik i Roman Wojtysiak.