14 Grudzień 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Dyrektor DPS Zbigniew Tomczyk
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Dyrektor DPS Rzetnia Zbigniew Tomczyk oraz pracownik DPS w Rzetni
Paczki
Miło nam poinformować, ze do Domu Pomocy Społecznej w Rzetni przekazane zostały podarki dla podopiecznych. Warto podkreślić, ze wszystkie 63 listy napisane przez mieszkańców domu pomocy znalazły swoich adresatów. Tym samym Święty Mikołaj zyskał 63 pomocników.

W poniedziałkowe przedpołudnie 14 grudnia do Domu Pomocy Społecznej w Rzetni udali się starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka zabierając ze sobą przekazane przez darczyńców upominki stanowiące odpowiedz na listy pensjonariuszy domu opieki.

Jak podkreśla Robert Kieruzal Starosta Kępiński – akcja spotkała się z bardzo dużym i szybkim odzewem ze strony różnego typu instytucji, jak również co szczególnie warte podkreślenia ze strony mieszkańców naszego regionu. Wszystkie listy doczekały się odpowiedzi, a lista chętnych do odpowiedzi na nie była o wiele większa niż liczba dostępnych listów.

Cieszy fakt, ze tak chętnie potrafimy włączyć się w różnego typu akcje społeczne a chęć niesienia dobra jest zawsze na pierwszym miejscu.

Domy Pomocy Społecznej szczególnie w dobie pandemii są w specyficznej sytuacji. Przepisy sanitarne nakazują izolację i dystans co jest szczególnie dotkliwe zwłaszcza teraz w czasie, kiedy myślimy o świętach Bożego Narodzenia. Tą akcją chcieliśmy zwrócić uwagę, że tego typu instytucje są blisko nas, że można coś dobrego zrobić dla innych, odpowiadając choćby na krótki list – podsumowuje wicestarosta Alicja Śniegocka