06 Listopad 2003
W dniu 6 listopada 2003 r. odbyła się na terenie Domu Pomocy Społecznej uroczystość otwarcia zmodernizowanej i dobudowanej części pawilonu dla mieszkańców jedynego na terenie powiatu domu opieki
|n|
|n|Pozwolenie na budowę wydano już w październiku 2001 roku, ale środki przeznaczone na budowę wygospodarowała Rada Powiatowa uchwalając ich wydatkowanie w roku 2002. W listopadzie 2002, po wcześniej dokonanym przetargu, firma budowlana KUBOT z Baranowa rozpoczęła pierwsze prace ziemne. Całość budowy przeprowadzonej w sprawny sposób ukończono latem br. Pozwoliło to na zrealizowanie jednego z wielu niezbędnych standardów wymaganych w Zarządzeniu MPiPS tj. uzyskano powierzchnię mieszkalną na jednego przebywającego w DPS powyżej 6 m². Dodatkowo zmodernizowano łazienkę oraz dwa pokoje w starej części pawilonu.
|n|Przecięcia wstęgi dokonały władze powiatu na czele ze Starostami, przedstawicielami Zarządu Powiatu oraz radnymi. Mieszkańcy DPS-u obdarowali uczestników spotkania wykonanymi w ramach terapii zajęciowej różami z jesiennych liści oraz obrazami.