19 Sierpień 2022
 Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Poseł na Sejm RP Katarzyna Sójka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Renata Ciemny, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska oraz pozostali uczestnicy wydarzenia
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas przemówienia
 Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Renata Ciemny oraz pozostali goście

Otwarcie przebudowanej drogi powiatowej na odcinku Trzebień Biadaszki

Również w piątek 19 sierpnia uroczyście otwarto przebudowaną drogę powiatową 5701P na odcinku Trzebień Biadaszki w gminie Łęka Opatowska. Realizacja tej inwestycji możliwa była dzięki pozyskanemu przez Powiat Kępiński dofinansowaniu ze środków  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz przy udziale finansowym Gminy Łęka Opatowska.

Zakres dofinansowanej inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obejmował przebudowę drogi powiatowej nr 5701P na odcinku Biadaszki Trzebień w gminie Łęka Opatowska. To ostatni etap modernizacji tej drogi powiatowej. Przypomnijmy w latach 2016 i 2018 przedmiotem dofinansowania były dwa pozostałe odcinki tj. Trzebień Opatów i Świba Donaborów Biadaszki. Obecnie zakończona inwestycja to kontynuacja dwóch wcześniejszych inwestycji i ich połączenie w całość stanowiącą ciąg drogi powiatowej nr 5701P w całym jej przebiegu od Świby do Opatowa.

Otwarta dziś Inwestycja to ponad trzy kilometry przebudowanej nawierzchni oraz blisko półtora kilometra wybudowanej ścieżki pieszo rowerowej.

Koszt całkowity zadania to 5 296 085,89 złotych w tym dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2 130 140,18 złotych, udział Gminy Łęka Opatowska 990 892,02 złotych. Pozostałą część kosztów pokrył Powiat Kępiński w ramach własnego budżetu.