15 Styczeń 2004
Podczas tego spotkania poruszane były kwestie dotyczące służby zdrowia (POZ).
|n|
|n|Członek Zarządu Leszek Żebrowski poinformował Starostę Kępińskiego o braku kontraktu ze strony NFZ na obsługę pacjentów w sobotę , niedzielę oraz dni powszednie po godz. 18.00-tej; poinformował także o ponownym konkursie na podpisanie kontraktu w sprawie funkcjonowania stacji dializ .W związku z powyższym Starosta Kępiński w imieniu Zarządu Powiatu wystąpi z pismem do Dyrektora Oddziału NFZ w Poznaniu w tej sprawie.Zarząd ponownie zajmował się tematyką budżetu na 2004 rok ,obecnie projekt ten jest analizowany przez radnych na poszczególnych komisjach Rady Powiatu Kępińskiego.
|n|Zarząd zaakceptował projekt umowy wynajmu basenu w Słupi dla organizatora turystyki "Korektywa". Wyrażono także zgodę na przekazanie dla SPZOZ kwoty 50 tys. złotych na zakup aparatu RTG.
|n|W związku z trudną sytuacją funkcjonowania gabinetów higienistek szkolnych Zarząd zwolnił z czynszów za 2004 w/w podmioty.
|n|Podjęto uchwałę nr 1/2004 w sprawie powołania Komisji Egzaminacyjnej dla nauczyciela ubiegającego się o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Zarząd wyraził zgodę na zatrudnienie specjalistów logopedów przez Centrum Logopedii z Częstochowy. W wyniku tego będą prowadzone w godzinach popołudniowych dodatkowe zajęcia w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kępnie, które odbywać się będą bezpłatnie na zasadzie kontraktu z NFZ. Sekretarz Powiatu Krzysztof Dąbrowski przekazał informacje ze spotkania organizacyjnego w sprawie przygotowań do VI Ogólnopolskich Biegów na Orientację, które odbędą się w Laskach-Siemianicach 28-30 maja.Kolejne posiedzenie Zarządu odbędzie się 21 stycznia o godz. 10.00 gdzie gościem będzie burmistrz miasta Kiszkore z Węgier.Podczas tego spotkania przeprowadzone zostaną rozmowy na temat współpracy zagranicznej pomiędzy poszczególnymi gminami z Powiatu Kępińskiego. Również w tym dniu odbędzie się spotkanie delegacji węgierskiej z burmistrzem miasta Kępna, wójtem gminy Baranów i Łęka Opatowska. Natomiast na dzień 23 stycznia zaplanowano spotkanie węgierskiego gościa z wójtami gmin Bralin, Perzów, Rychtal i Trzcinica.