27 Październik 2009

25 października w Wiejskim Domu Kultury w Nowej Wsi Książęcej odbył sie XI Powiatowy Przegląd Piosenki "Piosenka jest dobra na wszystko". Impreza organizowana jest  wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Urząd Gminy w Bralinie.
Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel wraz z Wójtem Gminy Bralin Romanem Wojtysiakiem. W przeglądzie piosenki zaprezentowała się najbardziej utalentowana młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego. Jury konkursu w składzie Jarosław Paprocki - szef Agencji Artystycznej Winda oraz członkowie zespołu EGO: Mariusz Pacyna i Krzysztof Malak wyłoniło zwycięzców z poszczególnych kategoriach:

W kategorii klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce  Martyna Olejnik z Gminy Kępno. Drugie miejsce Cecylia Szymala z Gminy Rychtal, trzecie - Kornelia Maciejewska z Gminy Baranów.

Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła  Daria Gąszczak z Gminy Łęka Opatowska, drugie miejsce Kamila Szóstak z Gminy Rychtal, oraz trzecie Anna Kaczor z gminy Kępno.

Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Paula Łydka z Gminy Perzów, drugie miejsce zajęła Klaudia Wiatrak z Gminy Kępno,  trzecie - Anna Kowalińska z Gminy Trzcinica.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Zuzanna Gogół z Nowej Wsi Książęcej. Drugie miejsce zajął Jarosław Kula z Gminy Perzów, a trzecie - Kasia Hojeńska z Gminy Rychtal.
Konkurs swoim występem zaszczyciła zeszłoroczna laureatka przeglądu Longina Maryniak oraz laureatka konkursu piosenki telewizji Polsat Laura Terelak.