21 Lipiec 2017

W piątek, 21 lipca, w Starostwie Powiatowym w Kępnie podpisana została umowa na realizację zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 5599P Krążkowy -Mikorzyn”.

Przypomnijmy, że Powiat Kępiński otrzymał na realizację przedsięwzięcia blisko 12 milionów złotych. Inwestycja ma być zrealizowana do końca sierpnia 2018 r.

Złożony przez Powiat Kępiński wniosek uzyskał bardzo wysoką ocenę i znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej. Całkowita wartość realizowanego zadania wynosi 15 973 248,80 zł, a dofinansowanie z WRPO to 11 979 936,59 zł i stanowi aż 75 procent całej kwoty. Warto zaznaczyć, że to najwyższa kwota dofinansowanie, jaką kiedykolwiek udało się pozyskać Powiatowi Kępińskiemu. Projekt przewiduje remont jezdni na odcinku 11,72 km oraz budowę ścieżki rowerowej na odcinku 7,43 km, prawą stroną drogi, jadąc do Mikorzyna.

Droga ta, oprócz fatalnego stanu technicznego, który kwalifikował ją do szybkiego remontu, stanowi główny szlak komunikacyjny powiatu łączący miasto Kępno z Kaliszem, a dalej Koninem. Droga ta łączy się bezpośrednio z DK nr 11 (Poznań-Katowice).

24 maja 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) oraz Starosta Kępiński Witold Jankowski podpisali umowę o dofinansowanie projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 5599P Krążkowy -Mikorzyn” w ramach poddziałania 5.1.2 „Wzmacnianie regionalnego układu powiązań drogowych (drogi powiatowe i gminne)”.

12 czerwca w Starostwie Powiatowym w Kępnie nastąpiło otwarcie ofert w ramach przetargu nieograniczonego na realizację zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 5599P Krążkowy – Mikorzyn”. Łącznie do przetargu zgłosiło się pięciu oferentów. Wybrano ofertę firmy Strabag.

Etapy realizacji inwestycji „Przebudowa drogi powiatowej 5599P Krążkowy – Mikorzyn”

Z uwagi na duży zakres inwestycji, obejmujący blisko 12 km drogi powiatowej nr 5599P, realizację prac podzielono na kilka etapów, które, zgodnie z umową z wykonawcą, realizowane będą w okresie od lipca 2017 do września 2018 roku.

Odcinkowe realizowanie inwestycji ma zmniejszyć utrudnienia i niedogodności dla użytkowników drogi, jednocześnie umożliwić sprawne prowadzenie prac.

Etap pierwszy inwestycji zrealizowany ma być do końca tego roku i obejmuje przebudowę dwóch odcinków:

• odcinek drogi od skrzyżowania drogi powiatowej 5599P z drogą krajową nr 11 (skrzyżowanie ulic Grabowskiej i Poznańskiej przy przejeździe kolejowym) do skrzyżowania przebudowywanej drogi powiatowej z drogą gminną we wsi Myjomice prowadzącą w kierunku wsi Ostrówiec, Kierzno, Świba (skrzyżowanie przy kościele w Myjomicach),
  • odcinek drogi powiatowej 5599P od wyjazdu ze wsi Mikorzyn do granicy powiatu kępińskiego z powiatem ostrzeszowskim.

Etap drugi inwestycji realizowany będzie w miesiącach styczeń – wrzesień 2018 roku i obejmuje następujące odcinki:

• odcinek od skrzyżowania przebudowywanej drogi powiatowej z drogą gminną we wsi Myjomice prowadzącą w kierunku wsi Ostrówiec, Kierzno, Świba do skrzyżowania z drogą powiatową 5676P prowadzącej (w lewo) do stacji kolejowej w Domaninie (w prawo) w kierunku wsi Mechnice,
  • odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową 5676P prowadzącej (w lewo) do stacji kolejowej w Domaninie (w prawo) w kierunku wsi Mechnice do skrzyżowania z drogą gminną we wsi Mikorzyn prowadzącą w kierunku szkoły i cmentarza,
  • odcinek od skrzyżowania z drogą gminną we wsi Mikorzyn prowadzącą w kierunku szkoły i cmentarza do końca miejscowości Mikorzyn.