23 Kwiecień 2020
Wicestarosta Alicja Śniegowska, Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal
Dyrektor SPZOZ w Kępnie - Beata Andrzejewska, Starosta Kępiński - Robert Kieruzal
Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal

W czwartek 23 kwietnia w trakcie spotkania z dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w  Kępnie                             Beatą Andrzejewską, Starosta Kępiński Robert Kieruzal w imieniu Zarządu Powiatu Kępińskiego  podziękował pracownikom służby zdrowia, za ich pracę w okresie pandemii. Słowa wdzięczności skierował także do wszystkich osób i instytucji, które wsparły w ostatnich tygodniach kępiński szpital.

Treść oświadczenia starosty kępińskiego:

W imieniu Zarządu Powiatu Kępińskiego oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie chcemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wspierają działalność kępińskiego szpitala w tym trudnym czasie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie finansowe i rzeczowe naszej placówki. Ofiarna pomoc wszystkich Państwa poczynając od samorządów gminnych poprzez przedsiębiorców, organizacje pozarządowe aż do osób prywatnych stanowi nieocenione wsparcie dla utrzymania prawidłowej działalności placówki. Szpital kępiński jest placówką, z usług, której korzystają mieszkańcy wszystkich gmin Powiatu Kępińskiego. Tym bardziej budujące jest zaangażowanie i chęć niesienia pomocy w okresie epidemii. Czas epidemii pokazał, że potrafimy się jednoczyć i działać wspólnie.

W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować całemu personelowi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie, który nieustannie, niejednokrotnie z narażeniem własnego bezpieczeństwa służy pacjentom dowodząc tym samym, jak potrzebną i ważną rolę pełni nasz szpital w systemie bezpieczeństwa zdrowotnego całego powiatu. Ukłony kierujemy także do pozostałych służb i inspekcji działających na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu za ofiarna pracę i poświęcenie.

Życzmy sobie żebyśmy wszyscy przetrwali w zdrowiu ten trudny czas.