07 Sierpień 2020
Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala w związku                    z sklasyfikowaniem powiatu kępińskiego do strefy żółtej przez Ministerstwo Zdrowia z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu kępińskiego.

Spotkanie odbyło się w formie zdalnej.                              W wideokonferencji uczestniczyli m.in.: Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka,               Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wanda Lepka, Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Dyrektor SPZOZ ds. medycznych Zbigniew Bera, Dyrektor SPZOZ ds. ekonomicznych Marian Olejniczak, Komendant Powiatowy Policji Mirosław Józefiak, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rzetni Zbigniew Tomczyk oraz włodarze i przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu.

Starosta Kępiński rozpoczynając posiedzenie zwrócił się do Dyrektor PSSE w Kępnie o przedstawienie i charakterystykę  aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Na dzień dzisiejszy nie ma szczegółowego zarządzenia w sprawie wprowadzenia w powiecie strefy żółtej (średniozagrożonej), do tej pory prowadzone są konsultacje. Regionalne obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń dla wybranych powiatów znajdują się stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Na terenie powiatu obowiązuje zmniejszona liczba osób na weselach, przyjęciach komunijnych, stypach i chrztach, bowiem jest to maksymalnie do 100 osób. Oprócz tego PSSE kontrolować będzie uroczystości bez udziału Policji czy zachowane są rygory sanitarne. W zgromadzeniach będzie obowiązywać noszenie maseczek ochronnych oraz rękawiczki, przede wszystkim w sklepach i budynkach użyteczności publicznej.

Komendant Powiatowy Policji w Kępnie Mirosław Józefiak potwierdził zwiększenie liczby patroli policyjnych w sklepach i na stacjach paliw.         W związku z tym kilka mandatów już zostało wystawionych.