10 Listopad 2020
W poniedziałek 9 listopada 2020 roku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala. Posiedzenie odbyło się w formie zdalnej – wideokonferencja.

W posiedzeniu Zespołu uczestniczyli: Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wanda Lepka, Komendant Powiatowy Policji Mirosław Józefiak oraz włodarze i przedstawiciele Gmin wchodzących w skład powiatu.

Starosta Kępiński poinformował o nowych zasadach i godzinach funkcjonowania pracy Starostwa Powiatowego.

Dyrektor PSSE Wanda Lepka zwróciła również uwagę na nieprawidłowe noszenie maseczek polegające na niewłaściwym zakrywaniu ust lub nosa przez mieszkańców, co ma duży wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa. Dyrektor PSSE poinformowała o 342 aktywnych przypadkach koronawirusa. Zakażenia od 2 tygodni postępują w bardzo szybkim tempie.

Przedstawiła obowiązujące zasady dotyczące odbywania kwarantanny dla osób współzamieszkujących z osobą zarażoną, które obowiązują od 3 listopada.

Na teren powiatu kępińskiego zostali skierowani żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej do wsparcia pracy Szpitala, Policji i Sanepidu. W Szpitalu na ten moment znajduje się 26 łóżek covidowych, a od 16 listopada będzie ich 40.

Na koniec Starosta Kępiński podziękował włodarzom za realizację działań pomocy i wsparcia osób, które w związku z panującą epidemią potrzebują pomocy.