06 Listopad 2003
Firma EKO-EFEKT z Warszawy przedstawiła projekty programu ochrony środowiska Powiatu Kępińskiego oraz plan gospodarki odpadami, które zostały przygotowane wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Kępnie.
|n|
|n|Zarząd zapoznał się szczegółowo z treścią powyższych dokumentów, dokonał ich analizy i podsumował dotychczasowe ustalenia w tym zakresie. Przyjęto także parametry i wskaźniki dotyczące stref ochronnych występujących na naszym terenie. Zarząd ustalił, iż wszystkie Gminy Powiatu Kępińskiego zostaną zapoznane z treścią powyższego dokumentu i po podpisaniu porozumień między-gminnych zostanie przygotowany odpowiedni harmonogram prac.Na posiedzeniu ustalono także skład delegacji powiatowej, która weźmie udział w oficjalnej wizycie w Aurich -Niemcy w dniach od 24 do 29 listopada br. Zarząd przyjął informację kierownika Wydziału Oświaty dotyczącą incydentu jaki miał miejsce w ZSP nr 1 w Kępnie. W związku z tym na najbliższym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego omówiony zostanie temat bezpieczeństwa w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Kępińskiego.
|n|W kolejnym punkcie Zarząd omówił projekt zmian wpływów do budżetu w 2004 roku oraz rozpatrzył wnioski radnych, które zostały zgłoszone podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu.