do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
11 Wrzesień 2017
kategoria:
Aktualności

Tradycyjny, barwny i kolorowy korowód rozpoczął tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbyły się w sobotę, 9 września w Perzowie. Gospodarzami uroczystości byli Starosta Kępiński – Witold Jankowski i Wójt Gminy Perzów – Danuta Froń.

Tegoroczne święto plonów rozpoczęła msza święta odprawiona na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie, który był areną całego wydarzenia. Wzięli w niej udział mieszkańcy powiatu kępińskiego oraz licznie zaproszeni goście: parlamentarzyści, ich przedstawiciele, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i organizacji społecznych.

Starosta Kępiński Witold Jankowski wraz z Wójtem Gminy Perzów, Danutą Froń podziękowali rolnikom za trud, jaki włożyli oni w tegoroczne żniwa i zbiory.

To, że jesteście konkurencyjni, nie zawsze i nie wszystkim się podoba – mówił do rolników starosta Witold Jankowski. – Ale my, osoby stojące trochę z boku, to doceniamy, widzimy i dziękujemy. Dziękujemy także, że stoicie na straży tradycyjnych polski wartości.

Z życzeniami dla rolników powiatu kępińskiego pospieszyli tego dnia posłowie: Andżelika Możdżanowska, Adam Szłapka i Tomasz Ławniczak, senator Łukasz Mikołajczyk oraz europoseł Andrzej Grzyb.

Starostowie dożynkowi: Alina Wiorek i Jan Brząkała przekazali gospodarzom dożynek bochen chleba, wypieczony z mąki pochodzącej z tegorocznych żniw. Chlebem tym podzielono się również z przybyłymi gośćmi.

Z występami artystycznymi na scenie pojawiły się dzieci z Przedszkola w Perzowie, a także Zespól Perzowianie.

Na scenie rozstrzygnięto także konkurs na najładniej przybraną z okazji dożynek posesję w sołectwie Brzezie. Podkreślić trzeba, że właśnie to najmniejsze sołectwo Gminy Perzów wzięło na siebie ciężar związany z współorganizacją tegorocznego święta plonów.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się występ gwiazdy wieczoru – formacji Skaner. Całość zakończyła zabawa taneczna.

  • 1
  • 2

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H