11 Wrzesień 2017

7 września odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, wśród których byli: Starosta Powiatu Kępińskiego – Witold Jankowski, Przewodniczący Rady Powiatu – Stanisław Baliński, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego – Krystyna Możdżanowska, Proboszcz Parafii p. w. Świętego Marcina w Kępnie –ks. Jerzy Palpuchowski, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Rady Rodziców, przedstawiciele lokalnych mediów, nauczyciele i uczniowie.

Zebranych gości powitała dyrektor szkoły Bogumiła Drobina, która powiedziała, że rozwój kultury fizycznej stanowił dla szkoły zawsze bardzo ważne zadanie, a dbając o wyniki dydaktyczne staraliśmy się, aby uczniowie mogli rozwijać swoje zdolności i umiejętności sportowe i sięgać po najwyższe laury.

Teraz dzięki budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej – inwestycji zrealizowanej przez Powiat Kępiński, a współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, uczniowie oraz mieszkańcy powiatu będą mogli rozwijać swoje talenty sportowe.

W dalszej części dyrektor podziękowała za powstanie boiska wszystkim zaangażowanym w realizację tej inwestycji.

Uroczystości na boisku zakończyły się poświęceniem obiektu oraz uroczystym przecięciem wstęgi, którego dokonali wspólnie Starosta – Witold Jankowski, Dyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie – Bogumiła Drobina oraz delegowani uczniowie szkoły. Druga część uroczystości miała już miejsce w sali gimnastycznej, gdzie Starosta – Witold Jankowski przedstawił istotę realizowanego projektu i życzył uczniom, aby korzystając z nowego boiska kształtowali i rozwijali nie tylko umiejętności sportowe, ale i określone cechy charakteru. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli szkoły.

Nie znaleziono galerii.