25 Czerwiec 2020
Starosta Kępiński oraz strażacy podczas przekazania pojazdów pożarniczych
Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz strażacy podczas przekazania pojazdów pożarniczych
Starosta Kępiński oraz strażacy podczas przekazania pojazdów pożarniczych
Starosta Kępiński Robert Kieruzal
Strażacy przy uroczystym przekazaniu samochodów pożarniczym dla OSP z terenu gminy Rychtal
W środę 24 czerwca w Rychtalu odbyło się uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rychtal.

Decyzją Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego do OSP w Rychtalu został przekazany samochód specjalny SHD-21 Volvo dotychczas użytkowany w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk zdecydował, że tym samym do OSP w Wielkim Buczku został przekazany samochód gaśniczy GCBA 6/32 Jelcz, który do tej pory użytkowany był przez OSP Rychtal.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się prezentacja pojazdów. Przekazany sprzęt z pewnością zwiększy potencjał bojowy jednostek OSP z terenu Gminy Rychtal i przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w powiecie kępińskim.

W uroczystym przekazaniu pojazdów wziął udział Starosta Kępiński – Robert Kieruzal a także Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Dariusz Matczak, parlamentarzyści i samorządowcy.