15 Kwiecień 2019

Historyczny Pociąg Repatriantów odwiedził kępiński dworzec PKP w sobotę, 13 kwietnia. Inscenizacja odtwarzająca wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat tradycyjnie już wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców.

Organizatorem wydarzenia jest  Oleśnickie Stowarzyszenie Miłośników Techniki ,,Olsensium'', które do współpracy zaprasza samorządy lokalne. Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzenie wsparło również Starostwo Powiatowe w Kępnie.

W Perzowie do wyprawy dołączył starosta Robert Kieruzal. Uczestników inscenizacji na kępińskim dworcu kolejowym witała wicestarosta Alicja Śniegocka i członek Zarządu Powiatu, Marek Potarzycki.

Tegoroczny przejazd pociągu odbył się na trasie Oleśnica-Syców-Kępno -Wieruszów.