20 Listopad 2018

Robert Kieruzal został starostą Powiatu Kępińskiego. Wicestarostą będzie Alicja Śniegocka. Sesja Rady Powiatu Kępińskiego nowej kadencji odbyła się w poniedziałek, 19 listopada.

Obrady rozpoczęła i prowadziła do czasu wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu, radna senior Krystyna Możdżanowska. Nową Przewodniczącą Rady Powiatu została Jolanta Jędrecka. Jej zastępcami będą Grzegorz Berski i Dariusz Gąszczak.

Dziękując za wybór starosta Robert Kieruzal podkreślał, że bardzo zależy mu na współpracy ze wszystkimi.

- Liczę na to, że będziemy w merytorycznej dyskusji rozwiązywać przyszłość naszego powiatu - mówił w swoim wystąpieniu. -  Obiecuję, że z pełną determinacją będę podchodził do wszystkich działań, projektów, które będą ulepszały nasz powiat. Z rąk starosty Witolda Jankowskiego odbieram go w bardzo dobrej kondycji. Mam nadzieję zostawić go w jeszcze lepszej.

Członkami Zarządu Powiatu Kępińskiego zostali: Renata Ciemny, Krystyna Możdżanowska i Marek Potarzycki.