07 Maj 2003

Dnia 7 maja w Kaliszu Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel brał udział w spotkaniu przedstawicieli samorządów wielkopolski z Prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim i przedstawicielami rządu.

Wśród polityków w spotkaniu uczestniczyli: ze strony rządowej Marek Siwiec, Marek Wagner, Dariusz Szymczycha oraz przedstawiciele władz Wielkopolski Andrzej Nowakowski- wojewoda i Kazimierz Kościelny- wicemarszałek województwa.

Główny temat szczytu to: "Zadania i rola Samorządów w dobie zbliżającego się referendum".

Ponadto omówiono bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem powiatów.

Zwrócono uwagę że zmiany administracyjne związane z łączeniem powiatów będą prawdopodobnie dotyczyć powiatów ziemskich i grodzkich, inne przypadki rozpatrywane będą w odpowiedzi na inicjatywy samorządów lokalnych.

W tym samym dniu o godzinie 19.00 w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się uroczystość z okazji 200-lecia istnienia PZU , w której uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatów, kultury  biznesu i mediów.

Uroczystość była kolejną okazją dla Starosty do prowadzenia rozmów w sprawie pozyskiwania dodatkowych środków na inwestycje dla policji i  straży.