do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
05 Czerwiec 2018
kategoria:
Aktualności
 
 
 

 

 

 

 

 

 

4 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie budowy drogi ekspresowej S-11 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Kępno.

W spotkaniu zorganizowanym przez inwestora tj. Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu oraz jednostkę projektową Biuro Projektów Budownictwa Komunikacyjnego TRAKT udział wzięli przedstawiciele samorządów lokalnych gmin Baranów i Kępno oraz Powiatu Kępińskiego.

W trakcie spotkania przedstawiono proponowane trasy przebiegu drogi ekspresowej S-11 na odcinku od Ostrowa Wielkopolskiego do Kępna tzw. korytarze projektowe.

Spotkanie miało na celu zaznajomienie samorządowców z planowanym zakresem inwestycji oraz procedurą przygotowania i realizacji inwestycji związanej z budową tego odcinka drogi ekspresowej. Łącznie przedstawiono cztery opcjonalne korytarze określające przybliżony przebieg drogi ekspresowej na obszarze powiatów: kępińskiego, ostrzeszowskiego i ostrowskiego.

Zgodnie z przedstawionymi celami planowanej inwestycji jest:

  • usprawnienie ruchu drogowego na kierunku północ-południe Wielkopolski,
  • usprawnienie funkcjonowania ruchu dla miejscowości: Antonin, Bledzianów, Niedźwiedź, Ostrzeszów, Rojów, Osiny, Parzynów, Kępno, Baranów,
  • poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu na jednej z najważniejszych dróg Wielkopolski oraz włączenie jej do sieci ekspresowych,
  • poprawa komfortu jazdy i znaczne skrócenie czasu podróży,
  • umożliwienie aktywizacji gospodarczej terenów zlokalizowanych w sąsiedztwie drogi ekspresowej S-11.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H