05 Czerwiec 2018

4 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie budowy drogi ekspresowej S-11 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Kępno.

W spotkaniu zorganizowanym przez inwestora tj. Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu oraz jednostkę projektową Biuro Projektów Budownictwa Komunikacyjnego TRAKT udział wzięli przedstawiciele samorządów lokalnych gmin Baranów i Kępno oraz Powiatu Kępińskiego.

W trakcie spotkania przedstawiono proponowane trasy przebiegu drogi ekspresowej S-11 na odcinku od Ostrowa Wielkopolskiego do Kępna tzw. korytarze projektowe.

Spotkanie miało na celu zaznajomienie samorządowców z planowanym zakresem inwestycji oraz procedurą przygotowania i realizacji inwestycji związanej z budową tego odcinka drogi ekspresowej. Łącznie przedstawiono cztery opcjonalne korytarze określające przybliżony przebieg drogi ekspresowej na obszarze powiatów: kępińskiego, ostrzeszowskiego i ostrowskiego.

Zgodnie z przedstawionymi celami planowanej inwestycji jest:

• usprawnienie ruchu drogowego na kierunku północ-południe Wielkopolski,
  • usprawnienie funkcjonowania ruchu dla miejscowości: Antonin, Bledzianów, Niedźwiedź, Ostrzeszów, Rojów, Osiny, Parzynów, Kępno, Baranów,
  • poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu na jednej z najważniejszych dróg Wielkopolski oraz włączenie jej do sieci ekspresowych,
  • poprawa komfortu jazdy i znaczne skrócenie czasu podróży,
  • umożliwienie aktywizacji gospodarczej terenów zlokalizowanych w sąsiedztwie drogi ekspresowej S-11.