27 Lipiec 2020
10 nowych tras łączących CPK i Warszawę z większością regionów w Polsce
W poniedziałek 27 lipca Wicestarosta Powiatu Kępińskiego Alicja Śniegocka uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym planów inwestycyjnych związanych z budową linii kolejowych w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Organizatorem poniedziałkowego spotkania była Spółka Centralny Port Komunikacyjny w Warszawie. Było ono adresowane do jednostek samorządu terytorialnego, przez które ma przebiegać w przyszłości linia kolejowa.

Celem spotkania było przedstawienie zweryfikowanych wariantów przebiegu linii kolei dużych prędkości na odcinku Kępno – Czernica, wyjaśnień szczegółów przyjętych rozwiązań, odnosząc się m.in. do konsultacji społecznych dotyczących projektu dokumentu „Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego”, realizowanych przez Spółkę na przełomie lutego i marca br.

Kolejnym krokiem będą organizowane przez Spółkę Centralny Port Komunikacyjny spotkania z mieszkańcami  poszczególnych gminach przez które przebiegać ma linia kolejowa. Wówczas przedstawione zostaną szczegóły poszczególnych wariantów przebiegu linii kolejowej.