09 Lipiec 2021
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg , Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Wójt gminy Perzów Danuta Froń
 Strategia demograficzna 2040
 Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg

W piątek 9 lipca Starosta Kępiński Robert Kieruzal uczestniczył w konsultacjach dotyczących projektu Strategii Demograficznej 2040. W spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu obok samorządowców udział wzięli Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.
Zaprezentowany w trakcie spotkania projekt strategii demograficznej, zakłada wyjście z pułapki niskiej dzietności i zbliżenie się do poziomu gwarantującego zastępowalność pokoleń. Wśród priorytetowych kierunków interwencji są programy z Polskiego Ładu oraz nowe inicjatywy m.in. wspierające elastyczność i stabilność pracy oraz poprawę jakości ochrony zdrowia.