Sukces uczniów z ZSS w Słupi pod Kępnem
- kategoria:
- Aktualności
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem po raz kolejni wzięli już udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Wrocławiu. Terapia przez sztukę (arteterapia) jest źródłem osiągania przez osoby z autyzmem poczucia własnej tożsamości, autonomii, poczucia sprawstwa, radości z tworzenia. Temat tegorocznego konkursu to „Twarze, maski”. Działania twórcze podejmowane przez uczestników konkursu miały zwrócić uwagę poprzez maskę na twarz, zaś poprzez twarz - na człowieka oraz stworzyć okazję do wyrażenia własnych emocji. Wystawa pokonkursowa odbyła się 28 listopada 2013r. we Wrocławiu w organizującej konkurs placówce. Uczniowie: Ewelina Biegańska, Aneta Hendrysiak, Filip Świerczyński zdobyli III miejsce w kategorii wiekowej 18-21 lat.
Uczniów do konkursu przygotowywali mgr Justyna Klimecka, mgr Leszek Żołędziewski oraz pani Katarzyna Parzonka.
Informujemy, iż obsługa klientów w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kępnie w zakresie rejestracji pojazdów funkcjonuje w systemie hybrydowym: można skorzystać z systemu kolejkowego lub umówić się na wizytę telefonicznie pod nr tel. 62 78 28 906


