25 Lipiec 2011

22 lipca 2011r. w Komendzie Powiatowej Policji w Kępnie obyły się  uroczystości Święta Policji. Podczas akademii wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości udział wzięli m.in. Starosta, Przewodniczący Rady Powiatu, Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, Wójtowie Gmin, naczelnicy, dyrektorzy i prezesi przedsiębiorstw i zakładów pracy powiatu kępińskiego, przedstawiciele duchowieństwa, organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, policyjni emeryci oraz zaprzyjaźnione służby wojskowe, pożarnicze i harcerskie.

Komendant Powiatowy Policji w Kępnie Krzysztof Zimny wręczył akty nominacyjne i odznaczenia wyróżnionym policjantom. Łącznie awansowanych zostało 16 policjantów.

W korpusie oficerskim akty nominacyjne na wyższe stopnie Policji, otrzymało - 2 funkcjonariuszy (podinsp. Krzystof Kostusiak, nadkom. Robert Ciesielski, w korpusie aspirantów 4 funkcjonariuszy (asp. Mirosław Gola, asp. Andrzej Szlezynger, mł.asp. Paweł Marczyk, mł.asp. Leszek Mikulski, w korpusie podoficerów - 9 funkcjonariuszy (sierż.sztab. Andrzej Biały, sierż.sztab. Arkadiusz Bober, sierż.sztab. Aleksander Chudy, sierż. sztab. Daniel Kłodnicki, st. sierż. Marcin Chmielarz, st.sierż. Piotr Świeściak, st. sierż. Danuta Waloszczyk, st.sierż. Sebastian Zięba, st. sierż. Robert Fidyka).

Ponadto Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymali: mł.insp. Ireneusz Krysiak, asp.sztab. Zbigniew Kokot, asp.sztab. Marian Szubert. Medal Brązowy mł.insp. Krzysztof Zimny. Odznakę Zasłużony Policjant otrzymał mł.asp. Mateusz Lewek.
Za zasługi dla pożarnictwa Brązowym Medalem odznaczeni zostali: podinsp. Dariusz Gawlik, asp. sztab. Dariusz Sodomski, asp. Sławomir Kasprzak.