29 Styczeń 2019

W związku z obchodami stulecia publicznych służb zatrudnienia  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało konferencję jubileuszową. W trakcie tej uroczystości Dyrektor – Iwona Rataj odebrała dyplom dla Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie w uznaniu za rzetelną pracę na rzecz promocji zatrudnienia oraz kreowanie wysokich standardów usług na rynku pracy.

Z tej też okazji, 28 stycznia Starosta Kępiński Robert Kieruzal spotkał się z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie. W okolicznościowej uroczystości oprócz Starosty uczestniczył Przewodniczącego Rady Rynku Pracy Wiktor Gruszka.  Podczas spotkania były życzenia, listy gratulacyjne i kwiaty dla pracowników PUP.

Dziś Powiatowe Urzędy Pracy stoją przed nowymi wyzwaniami rynku pracy a setna rocznica publicznych służb zatrudnienia, jest doskonałą okazją do podkreślenia ogromnego znaczenia
i roli urzędów pracy w obsłudze podmiotów rynku pracy.
Doceniam zaangażowanie pracowników Urzędu oraz rzetelną realizację zadań na rzecz lokalnej społeczności, o czym świadczą wysokie efekty działań oraz oceny i czołowe pozycje w rankingach – mówił Starosta Kępiński.

Przewodniczący Rady Rynku Pracy Wiktor Gruszka w przemówieniu przypomniał, że 100 lat temu na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego z 27 stycznia 1919r. powołano państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nas wychodźcami, podkreślając, że niewiele jest instytucji, które mają tak długą historię swojego funkcjonowania.

Podsumowując spotkanie Dyrektor PUP Iwona Rataj – podziękowała Gościom za udział w tym szczególnym Dniu oraz za ciepłe i życzliwe słowa skierowane do wszystkich pracowników urzędu pracy.

Wprawdzie obecna praca służb zatrudnienia wykracza daleko poza tradycyjne rozumienie roli, jaką wypełnialiśmy przez wiele lat, to zadań dzisiaj nie brakuje. Współczesne urzędy pracy swoją działalnością służą już nie tylko osobom bezrobotnym i poszukującym zatrudnienia, ale również przedsiębiorcom i cudzoziemcom a także ludziom młodym, dbającym o swój rozwój edukacyjny i zawodowy. Świadomi swojej społecznej służby, staramy się dobrze wykonywać złożone i często niedoceniane zadania. Nie boimy się wyzwań, z pasją
i zaangażowaniem staramy się skutecznie odpowiadać na potrzeby i oczekiwania klientów, wdrażając nowe rozwiązania promujące zawodową aktywność –
mówiła Dyrektor Iwona Rataj.