14 Kwiecień 2020
SPZOZ w Kępnie
Szpital w Kępnie, odpowiadając na prośbę Wojewody Wielkopolskiego jako pierwszy zorganizował zespół do pobierania wymazów w kierunku COVID-19 u osób przebywających         na kwarantannie na terenie powiatu kępińskiego jak i na terenie województwa wielkopolskiego. Od miesiąca każdego dnia zespół pokonuje ok. 500-600 km dziennie docierając do osób, które        w nadziei, nerwach i niepewności oczekują na pobranie wymazów i uzyskanie wyników, aby mogli wrócić do pracy, rodziny, czy prowadzić normalny tryb życia. Zespół kępińskiego szpitala                do 10 kwietnia pobrał ok. 600 próbek. Ostatnie dni to intensywna pomoc na terenie powiatu krotoszyńskiego i pleszewskiego, zarówno dla personelu medycznego, jak i służb mundurowych, które zostały poddane kwarantannie.

Drugim działaniem jakiego podjął się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie na propozycję Narodowego Funduszu Zdrowia to utworzenie dodatkowego zespołu transportowego  tzw. Transport COVID, który służy do przewożenia pacjentów na oddziały zakaźne z terenu wielkopolski. Do dnia dzisiejszego wykonanych było kilkadziesiąt takich transportów zarówno z naszego powiatu jak i terenu wielkopolski.