do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
KOMUNIKAT STAROSTY KĘPIŃSKIEGO DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU KĘPIŃSKIEGO
Strona główna Wydarzenia
20 Listopad 2020
kategoria:
Aktualności
ulica Dworcowa
ulica Dworcowa
ulica Dworcowa
ulica Dworcowa
ulica Dworcowa
ulica Dworcowa
Postępują prace związane z przebudową ulicy Dworcowej w Kępnie. Inwestycja realizowana jest przez Powiat Kępiński w ramach pozyskanej dotacji ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Zakres zadania obejmuje gruntowną przebudowę drogi w całym jej przebiegu  na odcinku blisko 900 metrów. Obecnie główny zakres prac koncentruje się na odcinku od skrzyżowania ulic Dworcowej i Solidarności do budynku dworca kolejowego. W drugim etapie inwestycji przebudowana zostanie droga na pozostałym odcinku tj. od dworca kolejowego do skrzyżowania ulic Dworcowej i Przemysłowej.

Zakres inwestycji zakłada kompleksową przebudowę ulicy Dworcowej wzdłuż której powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Znacznej poprawie ulegnie również organizacja ruchu pod wiaduktem kolejowym, gdzie wyseparowany będzie ruch pieszych i rowerzystów od ruchu samochodowego. Dodatkowo przebudowane zostaną przejścia dla pieszych, które oznaczone będą sygnalizacją aktywną.

Całość zadania zgodnie z umową zakończyć się ma do końca maja 2021 roku.

Koszt przebudowy to 4 123.434,79 złotych. Inwestycja w połowie finansowana jest ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, w ramach którego udało się Powiatowi Kępińskiemu pozyskać dotację. W drugiej połowie kosztów wspólnie partycypują Powiat Kępiński oraz Gmina Kępno.

Równolegle z pracami prowadzonymi przez Powiat Kępiński, realizowana jest budowa sieci wodociągowej z przyłączeniami i sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączeniami w obrębie ulicy Dworcowej. Tu inwestorem jest Spółka Wodociągi Kępińskie, która w całości pokryje koszty tego zadania w kwocie 765.723,66 złotych.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H