24 Luty 2004
Dnia 24 lutego 2004 odbył się V Powiatowy Festiwal Teatralny.
|n|
|n|Gmach Liceum nr I w Kępnie, które wraz z WOKSiP Starostwa Powiatowego jest organizatorem imprezy zaroił się od zjaw, upiorów a ze sceny powiało demoniczną atmosferą.
|n||n|W przeglądzie wzięło udział 12 zespołów reprezentujących wszystkie szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu. Większość prezentacji była na bardzo wysokim poziomie. Widzowie mogli podziwiać nie tylko wspaniałą grę aktorów ale również piękną scenografię. Jury przyznało następujące nagrody: ZŁOTĄ MASKĘ dla Zespołu z ZSP nr 1 w Kępnie sztuka "Poszukujący prawdy", SREBRNĄ MASKĘ dla Zespołu LO nr I w Kępnie sztuka "Dziady" cz. IV, BRAZOWĄ MASKĘ dla Zespołu z ZSP w Słupi sztuka "Słowo – gra".
|n|Ponadto nagrodzono Zespół z ZSP nr 2 w Kępnie za wspaniałą scenografię, dzięki której widzowie mogli poczuć klimat "Dziadów".
|n|Przyznano również nagrody indywidualne dla najlepszych aktorów pierwszoplanowych: Alicji Strzeleckiej, Karoliny Pierun, Pawła Hańczaka.
|n|Zdobywcy I miejsca będą reprezentować Powiat Kępiński na przeglądzie w Jarocinie.