26 Sierpień 2008
W dniu 20 sierpnia odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu Kępińskiego w oddziale rehabilitacyjnym w Grebaninie. W pierwszej części posiedzenia Zarządu omówiono sprawy bieżące, projekty Uchwał Rady Powiatu oraz podjęto Uchwały i decyzje Zarządu w sprawach budżetu,  oświatowych i drogowych. W drugiej części posiedzenia Zarządu udział brali Dyrektor SP ZOZ w Kępnie Bronisław Pazdyka oraz księża Parafii Rzymskokatolickich gdzie będzie realizowany program odbudowy zabytkowych kościołów drewnianych.
Starosta Kępiński na wstępie podziękował Dyrektorowi SP ZOZ w Kępnie za bardzo duże zaangażowanie w sprawie prowadzonych inwestycji mającej na celu termomodernizację budynku szpitala oraz remont Oddziału Leczniczo Rehabilitacyjnego w Grębaninie. Ogólny koszt remontu Oddziału został określony na ok. 300 tyś. Na planowaną inwestycję w Budżecie Powiatu zarezerwowano 100tyś zł, 100 tyś przeznaczył na ten cel SP ZOZ oraz ok. 80 tyś przekazało Stowarzyszenie „ZDROWIE”
Dyrektor SP ZOZ zaapelował do Zarządu Powiatu w sprawie rozbudowy szpitala w najbliższych latach motywując to jako zadanie priorytetowe  dla Powiatu  mające na celu ochronę zdrowia. Rozbudowa i modernizacja szpitala zapewni jego rozwój w następnych latach. Najważniejsze zadanie to rozbudowa oddziału Ratunkowego, Bloku Operacyjnego, centralnej Sterylizatorni oraz oddziału Wewnętrznego co jest zgodne z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym Powiatu Kępińskiego. Remont pomieszczeń po byłej pralni pozwoli na przeniesienie gabinetu fizjoterapii a w jego miejsce uruchomić tomograf komputerowy.